Aby trzymać się przykładu: „Te 100 strzykawek również musiałoby zostać przetworzonych

Aby trzymać się przykładu: „Te 100 strzykawek również musiałoby zostać przetworzonych

Używało ich od trzech do dwudziestu użytkowników.

Pojemnik zbierający, do którego wpadają zużyte kapsułki kawy, tworzy wilgotne środowisko z powodu kapiącej wody, która tam również ląduje, w którym szybko może osiedlić się do 67 różnych rodzajów bakterii. Taca ociekowa pod wylewką kawy jest również pożywką dla zarazków, jeśli nie jest regularnie czyszczona.

Sprawdź z nową maszyną

W kolejnym kroku badacze, pod kierunkiem Cristiny Vilanovej, przeprowadzili kontrolę krzyżową z zupełnie nową maszyną do kapsułek. Codziennie przetwarzano pięć kapsułek kawy.

Po dwóch miesiącach w ich pojemniku zbiorczym utworzyło się również środowisko zarazków porównywalne z tym w dziewięciu maszynach z pierwszej serii testów.

Enterococci i Pseudomonas

Naukowcy znaleźli zarazki z grup enterokoków i Pseudomonas we wszystkich maszynach. Oba mogą powodować choroby, ale zwykle robią to tylko w niewielkim stopniu.

Na przykład enterokoki powodują infekcje dróg moczowych, które mogą stać się przewlekłe. Pseudomonas częściej uszkadza rośliny, ale może dodatkowo osłabiać i zagrażać ludziom z już słabym układem odpornościowym. Szczególnie zagrożeni są pacjenci z zapaleniem płuc.

Bakteria uzależniona od kofeiny

Wiele zarazków Pseudomonas jest odpornych na antybiotyki. Potrafią też rozkładać kofeinę, czyli używać jej jako źródła pożywienia. Dlatego były nawet wyjątkowe "uzależniony od kofeiny"  Zarodki Pseudomonas hodowane w celu rozkładu kofeiny w ściekach w biologicznych oczyszczalniach ścieków. Inne znalezione zarazki to: Stenotrophomonas, Sphingobacterium, Acinetobacter i kilka innych.

Zastosowanie wyników

Naukowcy uważają, że zarazki wykrywane są mniej z punktu widzenia zdrowia, ponieważ piszą w badaniu: "Opisane tutaj jako pierwsze odkryte zbiorowiska bakteryjne są potencjalnie przydatne w procesach istotnych z punktu widzenia biotechnologii, w tym w dekofeinacji i remediacji biologicznej." Biologiczne środki zaradcze to detoksykacja zanieczyszczonych ekosystemów.

Naukowcy byli zdumieni: średniowieczna maść zabija odporne zarazki Ekspresy do kawy w teście: która kapsułka jest odpowiednia? Niebezpieczeństwo w szpitalu: naukowcy ostrzegają przed drobnoustrojami odpornymi na wiele chorób? Czy jest gorsze niż oczekiwano?: Do 40 000 zgonów spowodowanych zarazkami szpitalnymi

A dla użytkowników ekspresów do kawy na kapsułki, którzy chcą ograniczyć ilość zarazków, obowiązują następujące zasady: Częściej opróżniaj i czyść pojemnik na kapsułki i tackę ociekową.

Na miejscu zbrodni "Ceremonia", który był transmitowany w niedzielny wieczór w ARD, miała miejsce dziwna próba zabójstwa profesora Karla-Friedricha Boerne’a: ​​Kanapka z ciasta francuskiego "przyozdobiony" toksyną botulinową, powszechnie znaną jako botoks, prawie kosztowała patologa życie. Ale czy naprawdę neurotoksyna jest tak niebezpieczna? Zapytaliśmy eksperta.

Zwiastun dla "Ceremonia zbrodni" – W Thiel und Boerne nigdy nie było tyle akcji

Zwiastun dla "Ceremonia zbrodni"
Jeszcze nigdy w Thiel und Boerne nie było tyle akcji

Obudowa Münster to absolutna atrakcja telewizyjna. Pamiętaj, aby włączyć. Wideo

Po tym, jak Boerne, grany przez Jana Josefa Liefersa, zjadł zatrutą przystawkę, doznał paraliżu i prawie przestał oddychać. "Teoretycznie można zabić osobę toksyną botulinową"mówi Dr. Dorothee Bergfeld, członek zarządu Niemieckiego Towarzystwa Terapii Estetycznej Toksyną Botulinową (DGBT). "Jednak aby wywołać paraliż mięśni lub nawet zatrzymanie oddechu, potrzebne byłyby bardzo wysokie dawki."

100 wstrzyknięć zmarszczek może zabić jedną osobę

Przykład: strzykawki używane na przykład do leczenia zmarszczek zawierają neurotoksynę w bardzo małej dawce. Zapewnia to, że trucizna działa tylko tam, gdzie wstrzykuje ją lekarz. Według Bergfelda potrzeba by około 100 strzykawek, aby wywołać ugryzienie o śmiertelnym skutku.

Zabójstwo botoksu kosztowałoby 30 000 euro

Aby trzymać się przykładu: "Te 100 strzykawek również musiałoby zostać przetworzonych. Ponieważ toksyna botulinowa jest zawarta w strzykawce jako bardzo cienka powłoka proszkowa. Do podania proszku potrzebny jest specjalny rozpuszczalnik", wyjaśnia dermatolog ze szczególnym uwzględnieniem dermatologii estetycznej.

Ponadto taka próba zabójstwa byłaby również kosztownym przedsięwzięciem. Według Bergfelda strzykawka kosztuje około 300 euro. Przy dawce 100 strzykawek morderstwo kosztowałoby 30 000 euro.

Dawka strzykawki przeciwzmarszczkowej w kanapce: rozpuszcza się w kwasie żołądkowym

A jak by to wyglądało, gdybyś ugryzł dawkę strzykawki? Czy zjadacz coś zauważa? "Nie"mówi Bergfeld. "Dawka jest tak mała, że ​​nie byłoby żadnych objawów fizycznych. Większość z nich jest nieszkodliwa przez kwas żołądkowy."

https://yourpillstore.com/pl/cardio-9/

Botox znajduje zastosowanie nie tylko w walce ze zmarszczkami

Jeśli raz powstrzymasz się od myśli o morderstwie, toksyna botulinowa jest "korzystne przygotowanie", myśli Bergfeld. Oprócz terapii zmarszczek znajduje zastosowanie w walce z nadmierną potliwością czy przewlekłymi migrenami. Trucizna na nerwy jest również stosowana po udarze lub spastyczności w celu rozluźnienia mięśni. Wielokrotnie sprawdził się również w okulistyce – np. W walce z drgającymi oczami.

"Toksyna botulinowa jest medycznie korzystna, gdy mięśnie nadmiernie reagują. Nie są jednak sparaliżowani, ale ich aktywność jest tłumiona"wyjaśnia ekspert. "Toksyna botulinowa jest oczywiście trucizną, ale w odpowiedniej dawce jest prawdziwym błogosławieństwem dla wielu pacjentów."

Efekt mija po pół roku

Jednak efekt mija po czterech do sześciu miesięcy. Następnie musisz ponownie wstrzyknąć. Nawiasem mówiąc: neurotoksyna jest stosowana w medycynie tylko w postaci strzykawek. "Tylko w ten sposób można mieć kontrolę nad tym, że działa tylko w miejscu, w którym ma działać i nie rozprzestrzenia się w organizmie. Dawkowanie strzykawek jest tak dobrane, aby obejmowały około centymetra wokół miejsca wkłucia"mówi Bergfeld. Jednak kuracja botoksem nie zawsze przebiega bez komplikacji. W niektórych przypadkach w miejscu wstrzyknięcia może wystąpić zaczerwienienie, zasinienie lub swędzenie.

Efekt "Trucizna na kiełbasę" Opisany po raz pierwszy 100 lat temu

Nazwa toksyna botulinowa pochodzi od terminów łacińskich "botulus" (Kiełbasa) i "toksyna" (Trucizna) wyłączona. Ponad 100 lat temu niemiecki lekarz Justinus Kerner po raz pierwszy opisał działanie zepsutych kiełbas: namnożyły się w nich nieznane wówczas bakterie Clostridium, które produkują trujące białko. Spożycie kiełbasy doprowadziło do paraliżu mięśni.

"Białko botulinowe, które zostało obecnie zatwierdzone jako lek, jest uzyskiwane za pomocą inżynierii genetycznej i nie można go już porównywać z “ trucizną ” dni odkrycia pod względem produkcji, czystości i dawkowania", mówi Bergfeld. "Dzięki medycznie prawidłowej aplikacji w zatwierdzonych dawkach jesteśmy daleko od objawów zatrucia."

Wraz z początkiem wakacji letnich w kilku krajach związkowych wiele upragnionych wakacji jest dla wielu. Trend urlopowy w głębi lądu utrzymuje się, coraz więcej osób szuka wypoczynku między Bałtykiem a Alpami. Nie tylko podróżując w tropikach, ale także na wakacjach w Niemczech turyści powinni uzbroić się w pewne zagrożenia dla zdrowia. 

Salmonella i Campylobacter

Lato to także szczyt bakteryjnych zakażeń pokarmowych. Salmonella przenoszona jest głównie przez niedogrzane jajka lub żywność zawierającą jajka, a także przez surowe lub słabo smażone mięso. Wystarczy, jeśli podczas pikniku lub grillowania potrawy nie zostaną dobrze schłodzone lub gdy zarazki z mięsa dostaną się do sałatki. Konsekwencjami mogą być biegunka, bóle głowy i brzucha, gorączka lub wymioty. Głównym źródłem infekcji Campylobacter jest niewystarczająco podgrzane mięso drobiowe.

Meduza na Morzu Północnym i Bałtyckim

Spotkanie z żółtowłosą meduzą, zwaną również ognistą meduzą, może być niewygodne dla pływaków na Morzu Północnym i Bałtyckim. Twoje kapsułki z pokrzywy mogą powodować reakcje alergiczne i zaczerwienienie skóry poprzez swoją truciznę. W wodach powierzchniowych Bałtyku rzadko spotyka się meduzy z żółtymi włosami, ale wiatr może czasami przedostawać się do kąpielisk. Dotknięte obszary należy spłukać wodą morską.

Jeziora zanieczyszczone sinicami 

Niektóre wody w kąpieliskach są zanieczyszczone przez sinice, tzw. Sinice. Władze sanitarne odradzają kąpanie się w mętnej wodzie podczas dużych obciążeń. Może powodować alergiczne podrażnienia skóry i błon śluzowych. W przypadku połknięcia wody może wystąpić biegunka.

Kleszcze, które mogą przenosić TBE

Kleszcze mogą przenosić czynnik wywołujący wczesne letnie zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych (KZM), wirusowe zapalenie opon mózgowych lub zapalenie mózgu. W tym roku zgłoszono ponad 40 przypadków. 146 okręgów w Niemczech uważa się obecnie za obszary zagrożone TBE. Dotyczy to prawie całej Bawarii i Badenii-Wirtembergii, ale także części Hesji, Nadrenii-Palatynatu, Turyngii, Saksonii i Saary. Każdy, kto jest na wakacjach, powinien zostać zaszczepiony. Jeśli trzeba to zrobić szybko, można podać dwa szczepienia co 14 dni.

Choroba z Lyme od kleszczy

Najczęściej kleszcze przenoszą boreliozę, chorobę bakteryjną, która może uszkadzać układ nerwowy i stawy. Szacunki dotyczące liczby przypadków zachorowań wahają się od 40 000 do 120 000 rocznie. Borrelia u kleszczy można znaleźć w całych Niemczech, chociaż obciążenie może się znacznie różnić w zależności od regionu. Nie ma przeciwko temu szczepień. Wcześnie wykryta infekcja może być dobrze leczona antybiotykami. W aktualnym teście przeprowadzonym przez Stiftung Warentest kilka środków przeciwkleszczowych okazało się dobrych.

Hantawirus szczególnie w południowych Niemczech 

W tym roku zauważalnie wiele jest infekcji hantawirusami w Niemczech, zwłaszcza w południowych Niemczech. W samej tylko Badenii-Wirtembergii od początku roku zarejestrowano ponad 460 przypadków – w całych Niemczech do końca maja było ich ponad 670. Hantawirusy rozprzestrzeniają się za pośrednictwem norników rudych. Ludzie zarażają się głównie poprzez wdychanie pyłu zawierającego patogeny. Źródła infekcji obejmują ogrodnictwo, przesuwanie stosów drewna, sprzątanie piwnic i strychów lub namiotów. Nie ma szczepionki przeciwko hantawirusom.

Odra na pamiątkę 

W tym roku ponownie doszło do regionalnych epidemii odry. Szczególnie ucierpiały Nadrenia Północna-Westfalia i Saksonia. 37-letnia kobieta zmarła na tę chorobę w Essen. Od lat eksperci wzywają do lepszej ochrony dzieci przez szczepienia. Dorośli powinni również sprawdzić stan szczepień i w razie potrzeby zaszczepić się.

Wszędzie czai się oparzenie słoneczne

Wreszcie, wczasowicze powinni chronić się przed poparzeniami słonecznymi. Ogólnie rzecz biorąc, należy unikać południowego słońca między 11:00 a 15:00. Wybór współczynnika ochrony przeciwsłonecznej dla filtrów przeciwsłonecznych zależy od rodzaju skóry, zaleca się współczynnik ochrony przeciwsłonecznej co najmniej 15. Dla dzieci współczynnik ochrony wynosi 50 plus. Środek należy nakładać co najmniej pół godziny przed wyjściem na słońce i regularnie odnawiać Hex / cfm

Nowe badanie przewiduje konsekwencje zakażeń szpitalnych w Europie. Wynik: kilka milionów infekcji, ponad 90 000 zgonów rocznie. Zła higiena to nie jedyny powód.

To lepszy sposób na golenie – oto pięć błędów, których należy unikać podczas golenia

W ten sposób działa lepiej
Jest pięć błędów, których należy unikać

Golenie nóg jest dla wielu kobiet częścią codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Mimo to niektórzy ludzie często popełniają mnóstwo błędów w procesie wideo

Jak wynika z badania, w Europie każdego roku umiera ponad 90 000 pacjentów z powodu zakażeń szpitalnych. Naukowcy zakładają, że istnieje ponad 2,5 miliona infekcji, na które pacjenci zapadali tylko w klinice. W badaniu uwzględniono sześć typowych infekcji szpitalnych. Należą do nich zapalenie płuc, posocznica (zakażenie krwi), a także infekcje dróg moczowych i ran. Badacze donoszą w czasopiśmie "Plos Medicine".

Jednej trzeciej infekcji można zapobiec

"Moim zdaniem badanie jest najlepsze, jakie widziałem na ten temat, i to nie tylko w Europie"- powiedziała Petra Gastmeier, dyrektor Krajowego Centrum Referencyjnego Monitorowania Zakażeń Szpitalnych przy berlińskiej Charité. Gastmeier szacuje liczbę tych infekcji rocznie w Niemczech na około 500 000. Prowadzi to do około 15 000 zgonów. Uważa się, że jedną trzecią zakażeń szpitalnych można uniknąć – na przykład dzięki lepszej higienie.

W swoich badaniach naukowcy pod kierunkiem Alessandro Cassiniego z Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) wykorzystali dane z 2011 i 2012 r. Z 30 krajów europejskich o łącznej liczbie 510 milionów mieszkańców. Ogólnie według ECDC zakażeń może być jeszcze więcej, ponieważ tylko sześć zakażeń zostało uwzględnionych w nowej analizie dość często.

Nowe obliczenia skutków infekcji

Według autorów infekcje szpitalne są również przyczyną 2,5 miliona upośledzonych lub utraconych lat życia rocznie w Europie. Całkowicie nowy typ obliczeń uwzględnił również fakt, że tacy pacjenci zawsze mają choroby podstawowe – powiedział współautor Tim Eckmanns z Instytutu Roberta Kocha. Określony ciężar choroby można przypisać jedynie zakażeniom szpitalnym, a nie chorobom, które już występują u pacjentów.

Niemcy również podały swoje dane. Ostatecznie dane z około 274 000 pacjentów z około 1150 szpitali doraźnych posłużyły za podstawę analizy w Europie. Nie uwzględniono innych obiektów, takich jak ośrodki rehabilitacyjne. W ekstrapolacjach infekcje szpitalne wywołane przez patogeny wielooporne celowo nie zostały wykazane oddzielnie. Są one uwzględnione w sumie. W badaniu odnotowano 85 do 90 procent infekcji szpitalnych występujących w 30 krajach, mówi ekspert Gastmeier.

"Pierwszego i drugiego dnia w klinice są to zazwyczaj infekcje, które przyniosłeś ze sobą, od trzeciego dnia jest to infekcja szpitalna"mówi Gastmeier. Ale to nie znaczy, że od trzeciego dnia automatycznie winni są pracownicy kliniki.

Wiele sposobów zarażenia

Ponieważ przyczyny tych infekcji są różnorodne.